תוכן ראשי

מידע על סדנאות מיינדפולנס לחברי מכבי

סדנת מיינדפולנס

מכבי טבעי מפעילה סדנאות מיינדפולנס להקניית טכניקות תרגול שתורמות להפגת מתח וחרדה, לשיפור יכולת ההתמודדות עם כאב פיזי ונפשי, שיפור ביכולות הריכוז והקשב ואפילו לחיזוק מערכת החיסון. אתם מוזמנים להצטרף לסדנה וללמוד כיצד לשפר את איכות חייכם, בעזרת מדריכים מקצועיים של מכבי טבעי.

מה זה מיינדפולנס?

מָיינְדְפוּלְנֶס (מאנגלית: Mindfulness), או בעברית קְשיבוּת או מודעות קשובה, היא תהליך של הבאת תשומת לב מכוונת ובלתי שיפוטית לחוויות המתרחשות בהווה. אפשר לטפח מיינדפולנס באמצעות תרגילי מדיטציה, אימון ותרגול. 

היתרונות של מיינדפולנס – מוכחים מחקרית

תרגול של מיינדפולנס עוזר לפתח מערכת יחסים מיטיבה יותר עם כאב, סטרס ומתח, להתמודד עם חרדות ובעיקר – לאמן את התודעה להתמקד בהווה ולהיות כאן ועכשיו, באמצעות תרגול של טכניקות שונות של מדיטציה, ולימוד העקרונות עליהם מתבסס התרגול.

סדנאות מקוונות

במיוחד בימים אלה, ישנה חשיבות לתרגול מיינדפולנס (קשיבות), המאפשר להשיג איזון, שלווה ורוגע. סדנת המיינדפולנס המקוונת של מכבי טבעי בהדרכת מנחים מקצועיים ומנוסים, כוללת 6 מפגשים של עד שעתיים כל אחד, ומתקיימת באמצעות אפליקציית Webex Meet - הנגישה והמאובטחת יותר (הורדה חינמית בחנות האפליקציות)

מועדי הסדנאות המקוונות: ימי ו' בשעות 10:00-12:00 החל ב-14/8, ימי ג' בשעות 19:00-21:00 החל ב-25/8 או ימי ה' בשעות 19:00-21:00 החל ב-27/8 

לפרטים נוספים והרשמה ניתן לשלוח מייל כאן

מחקרים שנערכו בעשורים האחרונים מוכיחים את יעילות המיינדפולנס ואת השפעתה החיובית על הבריאות: תרגול מיינדפולנס תורם לאיזון של לחץ הדם, יכול לסייע בהקלת כאבים ובשיפור איכות השינה, לשפר את כושר הריכוז והשליטה ברגשות ולתרום לשיפור כישורים קוגניטיביים ולחיזוק המערכת החיסונית.

כיום, מנהיגים את טכניקת המיינדפולנס גם במסגרות חינוכיות, מגן הילדים ועד לחינוך הגבוה, במקומות עבודה ובבתי חולים בארץ ובעולם.