תוכן ראשי
משך הטיפול עד 30 דקות

מהי נטורופתיה?

פירוש המושג נטורופתיה הוא ריפוי מחלות בדרך טבעית. המונח נטורופתיה נטבע בסוף המאה ה-19 כמונח מאחד למגוון שיטות ריפוי טבעי שהיו מקובלות במאות ה-18 וה-19הנטורופתיה רואה במחלה תסמין שמעיד על חוסר איזון במערכת אחת או במספר מערכות בגוף האדם. 

הסיבה למצב דומה אצל שני אנשים יכולה להיות שונה לחלוטין, ולכן הנטורופתיה מקדישה חלק נכבד מהטיפול לבחינת מקור הבעיה. כאב בטן אצל אדם אחד יכול להעיד על בעיה שמקורה בתזונה לא מתאימה, בעוד שאצל אחר מקורו בחרדה או במתחמטרת הטיפול לזהות את הסיבה להיווצרות המחלה, ולטפל בסיבה באמצעות תוכנית תזונה המותאמת אישית לכול מטופל. טיפולי הנטורופתיה ניתנים כחלק ממגוון רחב של טיפולי רפואה משלימה המוצעים במכבי טבעי.

 

מהלך הטיפול

הטיפול כולל תשאול של המטופל המתייחס לאורח חיו ולתופעות גופניות שקשורות לבעיה בגינה פנה לטיפול. בסיום התשאול מותאמת למטופל תכנית תזונה אישית, המשלבת על פי הצורך תוספי מזון, לרבות צמחי מרפא, ויטמינים ומינרלים.

למי מיועד הטיפול באמצעות נטורופתיה?

בעיות רפואיות שניתן לטפל בהן באמצעות נטורופתיה כוללות אלרגיה, עודף משקל, חוסר משקל, הפרעות במערכת העיכול, אנמיה, מחלות דרכי הנשימה, בעיות עור ועוד. כשמדובר בילדים הטיפול נותן מענה לבעיות דוגמת אסתמה של העור, חולשה של מערכת החיסון, נזלת כרונית, דלקות אוזניים חוזרות והפרעות קשב וריכוז. הטיפול עשוי לסייע בתקופות של שינויים בחיים דוגמת הריון, התקופה שלאחר הלידה, גיל המעבר ומעבר לצמחונות. 

*לטיוב התשאול והתאמת הטיפול, מומלץ להגיע לתור עם תוצאות בדיקות מעבדה אחרונות, סיכום רפואי ורשימת תרופות. 

 

עלות

ביטוח עלות
מכבי שלי מכבי שלי ₪64
מכבי זהב מכבי זהב ₪128
מכבי כסף מכבי כסף ₪180
בסיסי בסיסי ₪200

בכפוף למידע באתר מכבי שירותי בריאות: מכבי שלי | מכבי זהב | מכבי כסף

חשוב לדעת

  • אנא בקשו מהמטפל מידע אודות אופי הטיפול, מהלכו ותגובות אפשריות לאחריו.
  • אם חל שינוי במצב בריאותך, לרבות כניסה להריון, יש ליידע את המטפל לפני תחילת הטיפול.

מעוניינים לקבוע תור?