אוסטאופתיה

טיפולים משלימים במכבי
משך הטיפול עד 20 דקות

מהי אוסטאופתיה

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול ידנית, המטפלת בליקויים גופניים שנגרמו כתוצאה מטראומה, מהפעלה לקויה של איבר, פגם מולד או מחלה וניתנת כחלק ממגוון רחב של טיפולי רפואה משלימה המוצעים במכבי טבעי. מטרת הטיפול להחזיר לגוף את התנועתיות והתפקוד התקינים ולהפחית כאב, באמצעות שחרור חוליות או חסימות ברקמות, בשרירים ובמפרקים. במקרים רבים מדובר בהנעת שרירים ומפרקים אגב מתיחה או הפעלת לחץ עדין.

אוסטאופתיה אינה מטפלת נקודתית רק בסימפטום הספציפי, אלא מתייחסת למטופל כאל מכלול שיש להביאו לתפקוד תקין, וזאת מתוך הבנה כיצד משפיעות מערכות הגוף זו על זו.

מהלך הטיפול

בהסתמך על אבחנות רפואיות קיימות, עורך המטפל (באמצעות מגע ידני) אבחון של מצב העור, הרקמות, השרירים והמפרקים. על סמך האבחון הוא מתאים למטופל את הטיפול המיטבי שיתבצע בעזרת ידיו בלבד. הטיפול הינו בטוח ולרוב אינו כרוך בכאב. 

למי מיועד?

הטיפול עשוי לסייע ללוקים בבעיות בשלד (שרירים ומפרקים) המגבילות תנועתיות או מסבות כאב – לרבות בעיות בעמוד השדרה, כאבי גב וצוואר, כאבי מפרקים ושרירים. כמו כן  הטיפול תורם להקלת מצבם של הסובלים מבעיות עיכול, בעיות בסינוסים, תסמונת התעלה הקרפלית, מיגרנות, כאבי מחזור ואף אסתמה. אין מגבלה על גיל המטופל.

עלות

ביטוח עלות
מכבי שלי מכבי שלי ₪54
מכבי זהב מכבי זהב ₪107
מכבי כסף מכבי כסף ₪159
בסיסי ₪177

בכפוף למידע באתר מכבי שירותי בריאות: מכבי שלי | מכבי זהב | מכבי כסף

לא לשכוח

לטיפול הראשון יש להביא תוצאות של בדיקות מעבדה ותצלומי דימות (רנטגן, CT או MRI). במידה שחל שינוי במצב בריאותכם, לרבות כניסה להריון, יש לדווח למטפל טרם תחילת הטיפול.

מעוניינים לקבוע תור?