תוכן ראשי

רפלקסולוגיה

משך הטיפול

 

עד 40 דקות

מהי רפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול שעושה שימוש בכפות הרגליים הן לשם אבחון מקור הבעיה והן לשם הטיפול בה. אף שלשיטה שורשים בעת העתיקה, את הגרסה המודרנית פיתח בשנת 1913 ויליאם פיצג'רלד והיא שוכללה בשנות השלושים של המאה שחלפה על ידי יוניס אינגהם שטבעה את המונח 'רפלקסולוגיה'.

טיפולי רפלקסולוגיה ניתנים כחלק ממגוון רחב של טיפולי רפואה משלימה במכבי טבעי. הרעיון הטמון בבסיס השיטה הוא שניתן לאבחן סיבות לבעיות גופניות או נפשיות בעזרת תשאול המטופל והתבוננות מושכלת בכפות הרגליים שלו. על פי הרפלקסולוגיה - הפרעה באיבר פנימי תתבטא ברגישות או כאב בנקודה מוגדרת בכף הרגל. הטיפול בסיבה לבעיה מתבצע בעזרת מגע או הפעלת לחץ באזורים מסוימים בכפות הרגליים. בעקבות הטיפול משתחררות חסימות אנרגטיות והדבר משפיע לטובה על מערכות הגוף.

מחקרים רפואיים הוכיחו את יעילותה של הרפלקסולוגיה ככלי לשיפור מצבם של הלוקים במחלות לרבות סוכרת, טרשת נפוצה ועצירות כרונית.

מהלך הטיפול

לאחר תשאול והתבוננות בכפות הרגליים, מפעיל המטפל לחץ או מגע בנקודות מסוימות בכפות הרגליים. הטיפול מלווה לרוב בתחושת הרפיה, הפחתת לחץ ושלווה.

למי מיועד?

הרפלקסולוגיה משמשת הן לשם התמודדות עם סימפטום קיים והן לשם מניעה. מצבים בהם עשויה להיות תועלת לשימוש ברפלקסולוגיה כוללים בעיות נשימה, אלרגיות, כאבי ראש, בעיות אורתופדיות, בעיות במערכת העיכול, הפרעות שינה, חוסר איזון הורמונאלי ובעיות פריון. בנוסף, הרפלקסולוגיה עשויה לתרום להפחתת דיכאון, חרדה ולחץ נפשי. אין מגבלה על גיל המטופל.

עלות

ביטוח עלות
מכבי שלי מכבי שלי ₪46
מכבי זהב מכבי זהב ₪89
מכבי כסף מכבי כסף ₪138
בסיס בסיסי ₪153

 

בכפוף למידע באתר מכבי שירותי בריאות: מכבי שלי | מכבי זהב | מכבי כסף

חשוב לדעת

  • אנא בקשו מהמטפל מידע אודות אופי הטיפול, מהלכו ותגובות אפשריות לאחריו.
  • אם חל שינוי במצב בריאותך, לרבות כניסה להריון, יש ליידע את המטפל לפני תחילת הטיפול.
  • מומלץ להימנע מארוחה במשך שעתיים לפני הטיפול.
  • מומלץ לכסות את הצוואר והגב התחתון לאחר הטיפול.
  • בתום הטיפול מומלץ להמתין כרבע שעה מחוץ לחדר הטיפולים, בייחוד לאחר הטיפולים הראשונים, על מנת שאתם והמטפל תוכלו לבחון כיצד מסתגל הגוף לטיפול החדש.

מעוניינים לקבוע תור?