תוכן ראשי

התמודדות עם אלרגיות של עונות מעבר

3 חליטות צמחים שיעזרו לכם.ן להתמודד עם האלרגיות
של עונות המעבר

 

 

 

יש אנשים שבמשך חודשיים-שלושה, פעמיים בשנה סובלים מאלרגיות. למה זה קורה? בסתיו הטמפרטורות משתנות, ויחד איתן הגוף שלנו אמור להתאים עצמו לסביבה שבה הטמפרטורה הולכת ומתקררת. התופעות האלרגיות מבטאות את הקושי של הגוף שלנו לווסת את עצמו לסביבה ולשמור על חום גוף יציב.

אפשר לעזור לגוף שלנו על ידי צריכת מזון ומשקאות חמים יותר, ובתוך כך גם להכין את הגוף שלנו לחורף.
בחרנו לכם 3 חליטות צמחים קלות ליישום שיעזרו לכם.ן להתמודד עם האלרגיות האופייניות לעונות המעבר. כל צמח טומן בחובו סגולות טבעיות שמיטיבות עם הגוף.


תרופת סבתא קלאסית: חליטת קמומיל

קמומיל, או בשמו הנוסף - בבונג, מכיל חומרים אנטיהיסטמיניים שיכולים לעזור בעת התקפת אלרגיה. צריכת חליטת תה קמומיל יכולה לעזור בזמן התקף, ובהיותו צמח בעל יכולת הרגעה, יכול גם להתאים לפני השינה במידה ויש קושי בהירדמות. בנוסף הוא גם מתאים במקרה של עיניים אדומות ומגורות. הניחו שקיות תה קמומיל בקערית מים חמימים, וכעבור כמה דקות הניחו את השקיות על העיניים למספר דקות (עד 5 דקות). לחלופין, ניתן להשאיר את שקיות תה הקמומיל בקערית ולהניח על העיניים צמר גפן ששהה בקערית החמימה.

החברים הכי טובים: לימון, ג'ינג'ר דבש

חליטה שאפשר להכין בבית בכמה שניות: לימון+ג׳ינג׳ר+דבש. מה יש בכל אחד מהם שהופך אותם יחד לשילוב מנצח בעונות מעבר?
הלימון – מעבר לעובדה שהוא מוסיף המון, מכיל ויטמין C שבין השאר עוזר לשיקום ריריות האף והלוע שנפגעים בהתקף אלרגיה.
הג׳ינג'ר – הידוע גם בשמו העברי זנגביל, מכיל חומרים אנטי זיהומיים, חומרים המעניקים לו את האפשרות לסייע בשיעול ובדלקות גרון וגם להקל על גירויים בגרון. והבונוס: האיכות המחממת שלו מתאימה מאוד להתאמת תהליכי הגוף לעונה. 
הדבש – הינו בעל תכונות אנטי-בקטריאליות שעוזרות לקטול חיידקים.

ביחד אנחנו מקבלים חליטה המעניקה חום חיוני לגוף, מחזקת את מערכת החיסון, מתמודדת עם אלרגיה ומחזקת את הגוף מול חיידק או זיהום אפשרי.

איך עושים?
2 פרוסות לימון חתוכות לרבעים או פלחים, 2 פרוסות ג׳ינג׳ר חתוכות לחצאים, כפית דבש. מכניסים לספל גדול, מוסיפים מים רותחים, ממתינים כמה דקות ושותים.

אחת שיודעת: חליטת סרפד

הוא ידוע לשמצה כאותו צמח שאם נוגעים בו הוא מגרה את העור (ולכן עדיף שלא לגעת בו), אבל כאשר הסרפד מיובש, ונכנס למים חמים למשך של כ-5 דקות, נקבל חליטה שיכולה להקל על תסמיני אלרגיה ואינה גורמת לעייפות. כמו כן, תשמחו לדעת שסרפד עשיר בוויטמין C, שבין השאר עוזר לשיקום ריריות האף והלוע שנפגעים באלרגיה, וכמובן, מחזק את מערכת החיסון וכך עוזר לגוף להתגבר על האלרגיה.


ולנו נותר לאחל רק שיעבור לכם.ן בקלות!


קרדיטים למידע בכתבה:
Naturemed
ברא צמחים