תוכן ראשי

שפעת וטיפול הומיאופתי

שפעת וטיפול הומיאופתי

ענבל קראוס, הומיאופתית קלאסית, מכבי טבעי - מרפאת בנימינה

איך לטפל להקל על הסימפטומים של מחלת השפעת באמצעות תכשירים הומיאופתיים? ענבל קראוס, הומיאופתית קלאסית, במכבי טבעי מסבירה על הקשר בין שפעת והומיאופתיה.

לא נעים לחלות בשפעת אבל עדיין אפשר וחשוב להקל על הסימפטומים. מסתבר שלא רק האמצעים המוכרים עשויים לעזור, אלא גם תכשירים הומיאופתיים שמופקים ממקור צמחי מסייעים בהקלה. כדאי להתייעץ עם הומיאופת כדי לבחור את התכשיר המתאים לך ביותר.

מהי שפעת ואיך נדבקים?

שפעת היא מחלה נגיפית מדבקת שעוברת מאדם לאדם בעקבות מגע עם נוזלי גוף של אדם החולה בשפעת. נוזלי הגוף המדבקים שמכילים את הנגיף הגורם למחלה יכולים להיות רוק או רסיסי רוק שניתזים לאוויר כתוצאה משיעול או התעטשות. גם מגע עם חפצים או אביזרים שאדם חולה השתמש בהם עלול להוביל להדבקה, כמו מגבות, מצעים, עכבר המחשב והמקלדת, ידית של דלת וגם מזוזה.

לרוב נדבקים כאשר הנגיף חודר לגוף באמצעות דרכי הנשימה.     

שפעת נפוצה יותר בחורף, למרות שאין למחלה קשר ישיר לקור. אנשים חולים יותר בשפעת בעונת החורף בגלל שבתקופה זו אנו מבלים זמן רב יותר בחללים סגורים והומי אדם שאינם מאווררים מספיק. בנוסף, היובש באוויר מקשה על גופנו להיפטר מהנגיף.

המחלה מלווה בסימפטומים כמו כאבי גרון, שיעול, נזלת, חום גבוה, כאבי שרירים, חולשה ונזלת. לרוב הסימפטומים ייעלמו לאחר 7 ימים מרגע שהופיעו.

אנשים שנמצאים בקבוצת סיכון, כמו חולי אסתמה, אנשים הסובלים מבעיות בדרכי הנשימה או אנשים הסובלים ממחלת ריאה כרונית, עלולים לחוות סימפטומים חריפים יותר של המחלה ולפתח סיבוכים.

אז איך מתמודדים עם שפעת ומקלים על הסימפטומים?

לרוב, הטיפול בשפעת נועד להקל את הסימפטומים ולקצר או להפחית את הסבל שגורמת המחלה. הטיפול בדרך כלל כולל נטילת תרופות להפחתת חום וכאבים, מנוחה ושתייה מרובה. במקרה של שיעול יבש אפשר ליטול תרופות מכייחות ואפשר להקל על הגודש באף, למשל באמצעות שאיפת אדים "שתובלו" בכמה טיפות של שמן אקליפטוס. 

מעבר לאמצעי הטיפול המוכרים, ההומיאופתיה מספקת כמה תכשירים (רמדיס) שמטרתם להקל על החולה ולהפחית את הסבל.

מהי הומיאופתיה?

המושג הומיאופתיה נגזר משילוב המילים "הומיאו", שמשמעותה דומה, ו"פתוס" שמשמעותה מחלה. אחד מעקרונות הטיפול ההומיאופתי הוא "דומה בדומה ירפא". זה אומר שחומר שיכול ליצור אצל אדם בריא סימפטומים מסוימים, עשוי בצורתו ההומיאופתית לרפא אדם חולה שחווה את אותם סימפטומים.

לדוגמא - שתייה קפה עלולה לגרום לעירנות מוגברת וקושי בהירדמות. התכשיר (הרמדי) "קפאה" העשוי מקפה בדילול גבוה, מטפל בין השאר בנדודי שינה. 

הומיאופתיה קלאסית מטפלת בכל אדם חולה באופן אישי, תוך שהיא מתייחסת לאופן הייחודי שבו מתבטאים אצלו הסימפטומים של המחלה. ייעודה העיקרי של ההומיאופתיה הוא לעורר את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף.

לפרטים נוספים ולקביעת תור לפגישת ייעוץ >

 איך הומיאופתיה עוזרת לטיפול בשפעת?

אם השפעת שבה חליתם מתפתחת לאט ומלווה בחום, כאבי שרירים, צמרמורת, חולשה גדולה, תשישות וישנוניות ובאופן כללי תחושה שהכול 'מושך כלפי מטה', התכשיר (הרמדי) שעשוי לשפר מאוד את הרגשתכם ואת מצבכם מכונה GELSEMIUM והוא מופק מצמח הנושא את השם הזה.

כאשר השפעת מתפתחת מהר, באופן פתאומי ואגרסיבי ובין הסימפטומים אתם חווים אדמומיות בפנים, חום גבוה עם נטייה להזיות, הגוף חם אבל כפות הידיים והרגליים קרות, אז בהחלט יש סיכוי שהתכשיר (הרמדי) BELLADONA המופק מצמח הנושא את השם הזה יקל את הסימפטומים.

במידה שהשפעת מתפתחת לאיטה באופן הדרגתי, אתם חשים עצבנות ורק רוצים 'שיעזבו אתכם בשקט', חווים כאבי שרירים ומפרקים שמתאפיינים בין היתר בהחמרת הכאב בעת ביצוע תנועה ובהפחתת הכאב בעת מנוחה, חשים צמא לכמויות גדולות של מים, כאבי ראש חד צדדיים ועור יבש, אזי יש סיכוי טוב שהתכשיר (הרמדי) ממקור צמחי בשם BRYONIA יסייע לכם.

קבעו תור להומיאופת

כיוון שהתאמת התכשיר (הרמדי) היא אישית ונתפרת לצרכי המטופל בהתאם למצבו הגופני/הרגשי, מומלץ להתייעץ עם הומיאופת מוסמך לצורך התאמה מיטבית. אפשר לזמן תור להומיאופת בקלות באמצעות אתר מכבי טבעי, עם הסיסמה של מכבי און-ליין.
זימון תור לטיפול הומיאופתי

חשוב להתחסן נגד שפעת עונתית. למידע נוסף על הומיאופתיה לטיפול בשפעת>