תוכן ראשי

תרפיה מנואלית

אודות הטיפול

מטרתו של טיפול התרפיה המנואלית הינו לזהות ולתקן הפרעות תפקודיות שמקורן בחוליות עמוד השדרה, בשלד ובמפרקים הגדולים. הטיפול נועד להחזיר את מערכת העצבים לתפקוד תקין ולסייע במניעת פגיעות נוספות.

הטיפול כולל הפעלה ידנית ממוקדת, מבוקרת ומהירה של מפרקי עמוד השדרה. הפעלה זו המכונה מניפולציה, מסייעת לשמור על תפקודן התקין של חוליות עמוד השדרה, ומתוך כך של השלד כולו. מקור השיטה הוא בברית-המועצות. המטפלים הינם רופאים MD שהוכשרו בשיטה.

טיפולי תרפיה מנואלית ניתנים כחלק ממגוון רחב של טיפולי רפואה משלימה המוצעים במכבי טבעי.

מהלך הטיפול

המטפל עורך למטופל בדיקה אורתופדית-נוירולוגית על מנת לאבחן בעיות בעמוד השדרה, במפרקים ובשרירים. הוא עשוי להסתייע בצילומי רנטגן או בתוצאות של בדיקות אחרות. הטיפול לכשעצמו כולל הפעלה ידנית ממוקדת, מבוקרת ומהירה של מפרקי עמוד השדרה. הטיפול הינו בטוח ולרוב אינו מכאיב.

למי מיועד?

טיפול תרפיה מנואלית מיועד לשיקום בעקבות פגיעה גופנית, לתחזוקת השלד ולמניעת פגיעות נוספות. הטיפול מתאים בעיקר להפרעות הקשורות בעמוד השדרה ובעצמות השלד, לכאבי גב (כולל כאבי גב בהריון), פריצות דיסק, עקמת, נמלול וכאבים בגפיים ופגיעות מסוג 'צליפת שוט'. הטיפול עשוי לסייע הן במצבים חריפים (אקוטיים) והן במצבים כרוניים. בעיקרון אין מגבלה על גיל המטופל.

עלות

ניתן לקבוע עד 2 טיפולים ברצף (טיפול כפול אחד) לאותו היום, בהתאם להמלצת המטפל

בכפוף למידע באתר מכבי שירותי בריאות: מכבי שלי | מכבי זהב | מכבי כסף

חשוב לדעת

  • לטיפול הראשון יש להביא תוצאות של בדיקות מעבדה ותצלומי דימות (רנטגן, CT או MRI).
  • אנא בקשו מהמטפל מידע אודות אופי הטיפול, מהלכו ותגובות אפשריות לאחריו.
  • אם חל שינוי במצב בריאותך, לרבות כניסה להריון, יש ליידע את המטפל לפני תחילת הטיפול.

מעוניינים לקבוע תור?