תוכן ראשי

טבעי לספורטאים

טיפולים משלימים לעוסקים בספורט

 

מכבי טבעי מציעה לעוסקים בפעילות גופנית סדרת טיפולים משלימים לחיזוק הגוף ולהקלה בפציעות שריר ושלד, שחיקת מפרקים, התכווצויות שרירים, כאבי צוואר וגב. סדרת הטיפולים כוללת דיקור סיני, כמו גם טיפולי כירופרקטיקה, אוסתיאופטיה או טווינא.

לפרטים נוספים ולקביעת תור לפגישת ייעוץ >

מהם יתרונות הרפואה המשלימה בטיפול בפציעות ספורט? באילו מקרים מומלץ לפנות לטיפול? ד"ר תומר גלבוע, כירופרקטור במכבי טבעי, מתאר את יתרונותיה הרבים של הכירופרקטיקה כחלק ממכלול טיפולי הרפואה המשלימה של מכבי טבעי לטיפול במגוון פציעות ספורט ומניעתן.

מהי כירופרקטיקה? 

כירופרקטיקה היא שיטת טיפול הכוללת הפעלה ידנית ממוקדת, מבוקרת ומהירה של מפרקים שונים בגוף, ובכך מסייעת לשמור על התפקוד התקין של מערכת השריר-שלד. מטרת הטיפול היא לזהות ולתקן הפרעות תפקודיות שמקורן בחבלות או בדפוסי תנועה לא נכונים הגורמים לכאב, הפרעות בתחושה או פציעה. הטיפול הכירופרקטי מיועד לשיקום בעקבות פגיעה גופנית, לתחזוקת מערכת השריר-שלד ולמניעת פציעות נוספות.

מהו ייחודה של הרפואה המשלימה ומהם יתרונותיה בטיפול בפציעות ספורט?

הרפואה המשלימה מכוונת לזיהוי שורש הבעיה שגורם לתנועה לא תקינה או לקויה, הנגרמת עקב חוסר איזון של הגוף לאחר פגיעות שונות, ואשר עלולה להחמיר. הטיפול ממוקד בייצוב ובהשבת דפוסי התנועה התקינים לאזורים הפגועים באמצעות הפעלה ידנית של הגוף ותרגילים, בהפחתת כאב, מתח וחרדה. בכך מסייע הטיפול להפחתת תסמינים שונים של כאב, ומביא לשיקום, להחלמה לשליטה טובה יותר בגוף ולתפקוד טוב יותר, בפחות מאמץ.

מאחר והטיפול ממוקד בשורש הבעיה ולא רק בתסמינים, הוא מביא לתוצאות ארוכות טווח, תומך בדפוסי התנועה התקינים של הגוף, מונע פציעות חוזרות ומסייע לשיפור ביצועים ספורטיביים.  

באילו מקרים של פציעות ספורט מומלץ לפנות לטיפול הרפואה המשלימה?

הטיפול טבעי לספורטאים מיועד לחיזוק הגוף ואף לשיקומו בעקבות מגוון פציעות ספורט ומניעת פציעות חוזרות, כמו:

 •  כאבי גב
 • כאבי צוואר ושכמות 
 • כאבי כתפיים ופציעות של מפרקי הכתפיים
 • פריצת דיסק
 • בלט דיסק
 • תחושת נימול וכאבים בגפיים
 • כאבי אגן
 • נקע או שבר
 • פציעות ברכיים-גידים, רצועות, מיניסקוס
 • כאבים בכף הרגל או בקרסול
 • שרירים תפוסים

מה כוללת סדרת הטיפולים? 

כחלק מתכנית הטיפול האינטגרטיבית של מכבי טבעי, ניתן לבחור בסדרת טיפולים משלימים המיועדים לטיפול בספורטאים מקצוענים או חובבים. במסגרת הטיפולים מומלץ לשלב טיפולי דיקור סיני עם טיפולי כירופרקטיקה, אוסתיאופטיה או טווינא. 

לפרטים נוספים ולקביעת תור לפגישת ייעוץ >

מה ייחודי בטיפולי הרפואה המשלימה של מכבי טבעי?

אנו במכבי טבעי מאמינים בליווי וטיפול מתוך נקודת מבט אינטגרטיבית. מגוון הטיפולים הרחב של מכבי טבעי ניתן על ידי מטפלים מקצועיים ומנוסים. כל הטיפולים המשלימים במכבי טבעי נערכים לאחר ייעוץ של רופא, אשר בונה לכל מטופל תכנית טיפול אישית המותאמת עבור צרכיו האישיים. המגוון הרחב של הטיפולים והמטפלים מאפשר   מתן תכנית טיפול משולבת, הנשענת על יותר משיטת טיפול אחת. תכנית הטיפול מתבצעת תוך שיתוף פעולה רב-מקצועי של כמה מטפלים מכמה תחומי טיפול בפיקוח רפואי.