תוכן ראשי

טבעי להריון

טיפולים
משלימים
לאישה בהריון

לשיפור איכות החיים עד הלידה

מכבי טבעי מציעה לאישה ההרה מגוון טיפולים טבעיים לתקופת ההריון, להקלה על מגוון תופעות ותסמינים. אחד הטיפולים הנפוצים המסייעים לנשים ההרות הינו הדיקור הסיני.

גבריאלה אלסנר, מטפלת בכירה ברפואה סינית במכבי טבעי, מתארת את יתרונותיו הרבים של הדיקור הסיני לטיפול במגוון תופעות האופייניות לאחת התקופות המשמעותיות בחיים.

לקביעת תור באתר

לפרטים נוספים ולקביעת תור לפגישת ייעוץ >

תקופת ההיריון היא תקופה שבה נשים חוות שינויים רבים, כחלק מהשינויים המכינים את הגוף לתמיכה בהתפתחות העובר ולקראת הלידה הצפויה. עבור נשים רבות, זו תקופה מרגשת של שינויים משמעותיים, שיש בה צורך להתמודד עם תופעות כמו צרבות, בחילות והקאות, עייפות וחולשה, כאבים שונים ועוד.

גם כאשר מתעוררות בעיות רפואיות נוספות כמו כאב, ישנה העדפה של טיפולים טבעיים ופחות תרופתיים בתקופה זו, בכדי שלא לפגוע בעובר. 

מהו דיקור סיני?

הדיקור הסיני הוא אחד משיטות הטיפול של הרפואה הסינית - רפואה  עתיקה בת אלפי שנים המבוססת על ראייה הוליסטית של גוף ונפש. הטיפול ברפואה הסינית מאפשר להתבונן במבנה פיזיולוגי והרגשי של המטופל, ולהתאים לו את הטיפול. על פי הרפואה הסינית, הגוף מחולק ל-12 מרידיאנים, וכל מרידיאין מחובר לאיבר שאותו הוא מייצג כמו למשל הריאות, המעי הגס, הכליות, הלב וכו'. על גבי כל מרידיאן פרושות נקודות שהנן נקודות הדיקור - על פני העור פרושות בסך הכל 365 נקודות דיקור, שדרכן עובר 'כוח החיים – הצ'י'. הזרימה החלקה הכרחית לאיזון ותפקוד תקין של כל מערכות הגוף, וכדי להסדיר אותה, נעשה שימוש במחטים בנקודות המשפיעות על מערכות הגוף השונות, מסדירות את תנועת הדם, שאר נוזלי הגוף, חומרי הזנה, פסולת ואנרגיית הגוף. שיפור תנועה זו, מביא להקלה על מגוון תסמינים.

מהם יתרונות הרפואה המשלימה בהריון?

מאחר וטיפולי הרפואה המשלימה מבוססים על נקודת מבט הוליסטית של גוף ונפש, הם יכולים להיות משמעותיים ויעילים במיוחד בתקופת ההיריון, בה חוות הנשים שינויים פיזיולוגיים ורגשיים רבים. כחלק מהטיפול יוכל המטפל להתאים עבור האישה ההרה תכנית טיפול אישית שתתאים במיוחד לצרכיה האישיים והמשתנים, ותקל על מגוון התסמינים המופיעים אצלה. בנוסף לכך, מגוון טיפולי הרפואה המשלימה בכלל והדיקור סיני בפרט נמצאו יעילים ובטוחים לטיפול במצבים שאין לרפואה הקונבנציונאלית מענה עבורם במהלך ההיריון.בנוסף, טיפולי הרפואה המשלימה מאפשרים ליווי מונע, התומך באישה ההרה כדי לשמור על הרגשה כללית טובה לאורך זמן, ולאפשר לה ליהנות מתקופת ההריון. 

אילו עוד טיפולים מתאימים להיריון? 

באילו מצבים ותסמינים בהיריון יכולים הטיפולים הטבעיים לסייע במיוחד? 

  • בחילות, הקאות וצרבות האופייניות לשליש הראשון של ההיריון
  • תחושת חולשה ועייפות
  • הפרעות בנשימה
  • תסמונות כאב שונות
  • כאבי גב ואגן סימפיוליזיס האגן)
  • תחושת הירדמות ונימול בידיים

מאיזה שלב בהריון ניתן לפנות לטיפול?

ניתן ואף מומלץ לפנות לטיפול כבר משבועות ההיריון הראשונים, עד לסופו ואף לאיזון מחדש לאחריו.  לקביעת תור באתר

לפרטים נוספים ולקביעת תור לפגישת ייעוץ >

האם יש בטיפול סיכונים?

הטיפול בהיריון אינו מסוכן. מומלץ לפנות למטפלים בעלי ידע וניסיון בטיפול בנשים הרות.

מה ייחודי בטיפולי הרפואה המשלימה של מכבי טבעי?

אנו במכבי טבעי מאמינים בליווי וטיפול מתוך נקודת מבט אינטגרטיבית. מגוון הטיפולים הרחב של מכבי טבעי ניתן על ידי מטפלים מקצועיים ומנוסים. כל הטיפולים המשלימים במכבי טבעי נערכים לאחר ייעוץ של רופא, אשר בונה לכל מטופלת תכנית טיפול אישית המותאמת עבור צרכיה האישיים. המגוון הרחב של הטיפולים והמטפלים מאפשר   מתן תכנית טיפול משולבת, הנשענת על יותר משיטת טיפול אחת. תכנית הטיפול מתבצעת תוך שיתוף פעולה רב-מקצועי של כמה מטפלים מכמה תחומי טיפול בפיקוח רפואי.