תוכן ראשי

לחץ וחרדה אצל גברים

פחות מדובר ועדיין קיים: חרדות ולחץ אצל גברים

 

גם גברים חווים חרדה. חשוב לדבר על זה וחשוב אף יותר להתמודד עם זה בזמן. ריכזנו לכם טיפולים משלימים שעוזרים להקל על לחץ וחרדה

קרה לכם פעם שפתאום באמצע החיים הרגשתם כאבים בחזה, עלייה בלחץ דם, רעד, דופק מהיר, כאבי בטן, כאבי ראש, סחרחורות, טשטוש ראייה, הזעה פתאומית ועוד תופעות שלא הכרתם קודם? קוראים לזה חרדה.

חרדות ולחץ יכולים לנבוע מסיבות רבות, כגון לחץ רב בעבודה, טראומות מן העבר ונקודות שינוי בחיים.
כמובן שזה אף פעם לא כל כך פשוט. בדרך כלל הדברים קצת יותר מורכבים. נקודות השינוי יכולות להביא להצפה של טראומות מהעבר.

המעבר לאבהות למשל הוא דוגמא קלאסית לנקודת שינוי משמעותית שיכולה להעלות אצל גברים מסוימים זיכרונות מיחס קשה בינם לבין אביהם. אותו מצב יכול לערער מאוד את מציאות חייהם של אותם גברים כיום כאשר הם מתמודדים עם האבהות, ולהביא לספקות מחשש לשחזור מערכת יחסים זו, ומפני היכולת לבנות קשר טוב יותר עם הילד שנולד. מצב זה יכול להוביל לתופעות פיזיולוגיות כגון דפיקות לב מואצות, עצבנות, סחרחורות, רעד ועוד.
זיכרונות נוספים יכולים לעלות סביב הפלות מרובות שבני הזוג חוו, או לידה שקטה, שהטביעה חותם קשה בגבר ובעקבותיו, עולים חששות ופחדים רבים לקראת הלידה עצמה, הקשורים לבת הזוג ולעצמו.

חרדה גם יכולה לבוא לידי ביטוי סביב תקופה מוגדרת כמו למשל כאשר נאלצים ללוות את אחד ההורים בתקופה האחרונה של חייהם, עם או בלי מחלה. העובדה שאנחנו עדים להתדרדרות של בריאות ההורים שלנו, גורמת לתחושות קשות ויכולה לעורר חרדות, ולהוסיף לחץ ומתח רב לחיים. תופעות כגון דפיקות לב מואצות, כאבים בחזה, כאבי בטן ועוד יכולות ללוות אותנו לאורך התקופה בעוצמה משתנה.
התופעות הפיזיות הנלוות למצב גורמות לנו לגשת לבדיקות רבות, שמרבית הפעמים מגלות שהכל תקין (וטוב שכך). החששות סביב התופעות הפיזיות, המחשבות והדאגות המתרוצצות בראש לא מאחרות להגיע, וכך למעשה חרדות ולחץ יכולים לפגוע באיכות החיים.

טיפולי רפואה משלימה להפגת לחץ וחרדה

טיפולי הרפואה המשלימה במכבי טבעי יוכלו לעזור לכם בהתמודדות עם הגורמים לחרדה וללחץ והפחתת התסמינים הגופניים והרגשיים הנובעים מגורמים אלו.

טיפולים מבוססי מגע כגון שיאצו ורפלקסולוגיה מצוינים מעצם המגע שמיד מוריד את רמות הלחץ והמתח סביב החרדה. המגע מסייע בשיפור זרימת אנרגיה ודם בכל הגוף, ומאפשר טיפול המסייע להפחתת האתגרים אתם מתמודד המטופל.

ההומיאופתיה שואפת לזהות את דפוסי התגובה האישיים של המטופל, ועל בסיסם להתאים תכשיר אישי למטופל, המיועד להשגת תחושה של איזון, עד כמה שניתן. כחלק מהטיפול ניתן תכשיר אישי לנטילה על בסיס יומי ומתקיימים מפגשי מעקב לפי הצורך.

דיקור סיני (ויפני): דיקור משפיע על הרבדים הגופניים והרגשיים באדם. הדיקור מסייע ליצירת תחושה של עיגון ויציבות ומשפר את זרימת האנרגיה בכל הגוף.

מיינדפולנס: שיטה מצוינת להתמודדות והפחתת מתח, חרדה, דאגה וחשיבת יתר.
התרגול כולל ריקון מחשבות (או לפחות הפחתת מחשבות), דמיון מודרך ויכולת התבוננות פנימית. השיטה מסייעת במציאת שלווה פנימית ומעניקה תחושת שקט משמעותית.


לקביעת תורים אונליין לחצו כאן >>

 

 

 

בהכנת הכתבה נעזרנו ב:

https://www.cognetica.co.il/men-pregnancy-anxiety/

 https://www.tipulpsychology.co.il/therapy/couples/parenthood.html