תוכן ראשי

מהי הומאופתיה ולמה היא מתאימה בדיוק עכשיו?

מהי הומאופתיה ולמה היא מתאימה בדיוק עכשיו?

דליה איתני

הומאופתית במכבי טבעי במרפאות פתח תקוה וכפר סבא 

ביקשנו מדליה איתני, הומאופתית במכבי טבעי במרפאות פתח תקוה וכפר סבא להסביר לנו מה זה הומאופתיה בכלל ולמה זה מתאים דווקא בתקופה הזו של קורונה וחורף.

ההומאופתיה, מסבירה לנו דליה, שמה דגש על הרפואה ההוליסטית שתופסת את האדם כיחידה אחת המורכבת מגוף ונפש. ברפואה הקונבנציונלית מטפלים באנשים בהתאם לחולי שלהם, בעוד בהומאופתיה מטפלים בכל מערכות הגוף במטרה להביא אותן לסנכרון, ליצור איזון ובתוך כך לחזק את המערכת החיסונית הגופנית והנפשית.

איך זה עובד בפועל?

להומאופת יש הבנה בקשר בין הגוף לנפש. לא מדובר בטיפול פסיכולוגי, ויחד עם זאת הטיפול מתייחס בכובד ראש למרכיב הרגשי. הטיפול אורך עד 45 דקות למפגש ראשון וכולל שיחה מעמיקה, ועד 30 דק' למפגש המשך לדיוק האבחון. מרגע האבחנה, בעזרת הידע של המטפל מתאימים רמדי (תכשיר הומאופתי) ומתחילים תהליך של טיפול שנקרא "המסע חזרה הביתה" - שמטרתו להחזיר לגוף את יכולת הטיפול הטבעית שלו.

למה אנחנו צריכים את זה?

במצב תקין, הגוף שלנו יודע לרפא את עצמו לבד. אם מקבלים מכה, אנו מרגישים כאב ובד"כ הוא חולף, זאת בשל תשדורת שהמח מקבל ובעקבותיה שולח אנדרופינים, המשמשים כמשככי כאב טבעיים. דוגמא נוספת – כאשר מתעטשים ומשתעלים, זו הדרך של הגוף להוציא את מה שמפריע לנשימה.

באילו מקרים זה מתאים?

הטיפול ההומיאופתי יכול לסייע בחיזוק המערכת החיסונית כהכנה והתמודדות עם מחלות החורף. בנוסף, יכול להשתלב כטיפול במהלך מחלות אקוטיות, במקביל לטיפול התרופתי הקונבנציונאלי, לכן מאוד
מתאים לטיפול ולמניעה של מחלות אקוטיות בילדים, המופיעות בשכיחות גבוהה עם כניסתם לגן.

כמו כן מתאים בהתמודדות עם מצבי חרדה, להקלה על בעיות קשב וריכוז, לשיפור בעיות עור, מצבי OCD, דלקות גרון ואוזניים חוזרות בילדים ודלקות בדרכי השתן חוזרות לנשים וגם במקרה של תופעות הורמונליות הנפוצות בגיל המעבר.

תוכלי לתת דוגמא למקרה מעניין שהגיע אלייך?

ודאי.
למשל תינוק ששהה בבית יחד עם אימו וטופל על ידה, נאלץ להתמודד עם הסתגלות למסגרת חיצונית לאחר שאימו חזרה לעבוד. ההתמודדות הזו באה לידי ביטוי רגשי וגופני – בצורת פריחה שהתפשטה בכל גופו. וגם - ילד בכיתה א', שפיתח אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור) שהתבררה כתגובה לכך שנפגע מאוד מילדים שלעגו לו בכיתה.

מה ההבדל בין טיפול הומאופתי לנטורופתי?

בנטורופתיה נעשה שינוי תזונתי וניתנים תוספי תזונה וויטמינים. בטיפול ההומיאופתי הרמדי (התכשיר ההומאופטי) עשוי מצמחים וממינרליים, שמטרתם להבין את מערכות הגוף והנפש ולאזן ביניהן, ובכך לסייע למחלה הגופנית והרגשית גם יחד.

אפשר גם בטלפון

כחלק מאפשרויות הטיפול שאנו מציעים, לבחירתכם ניתן לקבל טיפול הומאופתי גם באמצעות הטלפון.
לתיאום טיפול טלפוני יש לפנות למרפאה או דרך צור קשר >

יש לכם עוד שאלות על הומאופתיה? אנחנו כאן בשבילכם, שאלו חופשי!