תוכן ראשי

רפואה משלימה לתקופת ההיריון

רפואה משלימה לתקופת ההיריון

מכבי טבעי מציעה לאישה ההרה מגוון טיפולים טבעיים לתקופת ההיריון, להקלה על מגוון תופעות ותסמינים

התקופת ההיריון היא תקופה שבה נשים חוות שינויים רבים, כחלק מהשינויים המכינים את הגוף לתמיכה בהתפתחות העובר ולקראת הלידה הצפויה. עבור נשים רבות, זו תקופה מרגשת של שינויים משמעותיים, שיש בה צורך להתמודד עם תופעות כמו צרבות, בחילות והקאות, עייפות וחולשה, כאבים שונים ועוד.
טיפולי הרפואה משלימה מסייעים בהקלה על התופעות המלוות את ההיריון ומאפשרים תמיכה וליווי באישה ההרה לשמירה על הרגשה כללית טובה בתקופה זו.
הטיפולים ניתנים על ידי מטפלים מקצועיים ומנוסים בבריאות האישה ומוענקים לחברי מכבי בהטבה משמעותית בהתאם לרובד הביטוחי*.

טיפולי רפואה משלימה יכולים לסייע במצבים ותסמינים בהיריון:

  • בחילות, הקאות וצרבות האופייניות לשליש הראשון של ההיריון
  • תחושת חולשה ועייפות
  • תסמונות כאב שונות: כאבי גב, אגן, סימפיזיוליזיס, תכיפות ודחיפות במתן שתן
  • תחושת הירדמות ונימול בידיים

כיצד מתנהל הטיפול ברפואה משלימה?

ניתן לשלב טיפולי רפואה משלימה לאורך כל תקופת ההיריון.
כל טיפול במכבי טבעי מתחיל בפגישת ייעוץ רפואי שמטרתה לבחון התוויות נגד (כי אין מניעה בקבלת טיפול) ולהתאים תכנית טיפול אישית ברפואה משלימה.
לאחר מכן, בטיפול הראשון, יבצע המטפל תשאול ובדיקה - ויגבש אסטרטגיה טיפולית.
המטפל יטפל לפי התכנית שנקבעה וידאג לעדכנה ולהתאימה בהתאם לצרכים ולהתקדמות לאורך הטיפולים.

שיטות הטיפול:

דיקור סיני - טיפול עתיק יומין העושה שימוש במחטים דקות וסטריליות על מנת "להפעיל" נקודות לאורך מסלולים אנרגטיים בגוף. הדיקור מסייע לקידום תהליכים טבעיים בגוף האישה, ביניהם – הקלה על תסמינים וכאב במהלך ההיריון, וכן סיוע בהפגת מתח וחרדה. הטיפול מותאם אישית לכל אישה בהתאם לתשאול ובדיקה.

רפלקסולוגיה - טיפול המתבסס על לחיצות ועיסוי עדין של כפות הרגליים. המילה רפלקסולוגיה נגזרת מהמילה "REFLECTION" שמשמעותה השתקפות. הגוף כולו משתקף בכפות הרגליים וכך מתאפשר הטיפול. טיפול ברפלקסולוגיה מסייע בהפגת כאב, מתח ועייפות ובשיפור החיוניות במהלך ההיריון.

שיאצו -טיפול מגע יפני המבוסס על הרפואה הסינית המסורתית. בדומה לדיקור, מטרת הטיפול היא להחזיר לגוף את כוח הריפוי הטבעי שלו, במקרה זה באמצעות לחיצות ומגע בנקודות לאורך מסלולי האנרגיה בגוף ועל פני הגוף כולו.

נטורופתיה - שיטת טיפול המתבססת על ייעוץ לשינוי הרגלי החיים באמצעות תזונה, שימוש בצמחי מרפא, ויטמינים ומינרלים. מזה אלפי שנים התזונה מהווה נדבך מרכזי בשיטות ריפוי שונות בהתאם לסימפטום שמציגה המטופלת, לצרכיה ולסביבה הטבעית בה היא חיה. כבר לפני למעלה מאלפיים שנה מייחסים להיפוקרטס את האמירה- "יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך".

ביופידבק - שיטה המאפשרת ללמוד ולהשיג שליטה בתפקודים פיזיולוגיים ורגשיים באמצעות תוכנת מחשב המציגה מדדים כמו: דופק, קצב נשימה וחום גוף בזמן אמת. השיטה מאפשרת הקלה במצבי לחץ וחרדה, ובכך יכולה לסייע בתקופת ההריון.

סדנת מיינדפולנס קבוצתית - מיינדפולנס הוא תהליך של הבאת תשומת לב לחוויות המתרחשות בהווה. תרגול מיינדפולנס מסייע להפיג כאב, להתמודד עם חרדות ולהגיע לשקט פנימי בחיי היומיום, באמצעות תרגול של טכניקות להרגעה כמו נשימות, מדיטציה, דמיון מודרך ועוד.

הטבה משמעותית לחברי מכבי זהב ומכבי שלי:

חברי מכבי שלי ומכבי זהב מוזמנים ליהנות מהטבה משמעותית למגוון טיפולי רפואה משלימה של מכבי טבעי, בהתאם לרובד הביטוחי של כל חבר:

מכבי שלי
1. הנחה בגובה של כ- 70% ממחיר מחירון לחברי מכבי, כמפורט במחירון המופיע באתר מכבי טבעי / מכבי
2. ההנחה היא על 20 טיפולים (כולל ייעוץ רפואי) בכל שנה קלנדרית, לטיפולי הרפואה המשלימה הניתנים במרפאות מכבי טבעי
3. מהטיפול ה-21 ואילך בשנה קלנדרית - תינתן הנחה בגובה של כ-10% ממחיר המחירון (למעט טיפולים שאינם ניתנים במסגרת מכבי זהב)
למצטרפים למכבי שלי קיימת תקופת המתנה של 3 חודשים טרם קבלת ההנחה

מכבי זהב
1. הנחה בגובה של כ- 42% ממחיר מחירון לחברי מכבי, כמפורט במחירון המופיע באתר מכבי טבעי / מכבי
2. ההנחה היא על 20 טיפולים (כולל ייעוץ רפואי) בכל שנה קלנדרית, לטיפולי הרפואה המשלימה המופיעים ברשימת 'מכבי זהב'.
3. מהטיפול ה-21 ואילך בשנה קלנדרית - תינתן הנחה בגובה של כ-10% ממחיר המחירון

לזימון תורים ומידע אישית על זכאות ותורים לחצי כאן