תוכן ראשי

כיצד הרפואה המשלימה יכולה לסייע לטיפולי פוריות

כיצד הרפואה המשלימה יכולה לסייע לטיפולי פוריות

לרפואה המשלימה מגוון טיפולים שיכולים לסייע לנשים בתהליך הכניסה להריון

הרפואה המשלימה במכבי טבעי מלווה את האישה לאורך חייה בדגש על תקופות משמעותיות: המחזור החודשי, כניסה להריון, הריון, לאחר הלידה, גיל המעבר, תקופות של מתח ועייפות ועוד. 
ליווי זה מתבטא בבניית תכנית טיפול אישית, שתתבצע במהלך הייעוץ הרפואי, ככלל בידי רופא מייעץ, וזאת לאחר תשאול ובדיקה רלוונטיים. הטיפולים ניתנים על ידי מטפלים מקצועיים ומנוסים בבריאות האישה ומוענקים לחברי מכבי בהטבה משמעותית בהתאם לרובד הביטוחי*.

טיפולי רפואה משלימה בתהליך הכניסה להריון

תהליך הכניסה להריון מלווה בתעצומות נפש ובמעורבות רגשית. אנו מזמינים אותך ללוות את הטיפולים הרפואיים המקובלים עם טיפולי רפואה משלימה.
בשנים האחרונות גדל מאגר המידע מבוסס מחקר, התומך ביעילות שילוב הטיפול ברפואה משלימה במהלך טיפולי הפוריות. 
מחקר שבוצע בקרב נשים המטופלות בהפריה חוץ גופית מצא כי שיעור הצלחת הטיפול בקרב נשים שטופלו גם ברפואה משלימה היה 42.5% לעומת 26% בקבוצת הביקורת. (Fertility & Sterility באוקטובר 2000)
מחקר נוסף שפורסם ב (BMJ British Medical Journal) מצא כי דיקור סיני יכול לסייע לפוריות וכניסה להריון ומשפיע לטובה על מספר לידות חי בטיפולי פריון חוץ גופי.

כיצד מתנהל הטיפול ברפואה משלימה?

כל טיפול במכבי טבעי מתחיל בפגישת ייעוץ רפואי הכוללת תשאול, סקירת רקע רפואי והתאמת תכנית טיפול אישית ברפואה משלימה (כולל בחירת סוגי הטיפולים). 
לאחר מכן, בטיפול הראשון, יבצע המטפל תשאול ובדיקה רלוונטיים ויגבש אסטרטגיה טיפולית. המטפל יטפל לפי התכנית שנקבעה וידאג לעדכנה ולהתאימה בהתאם לצרכים ולהתקדמות לאורך הטיפולים.

[1] Effects of acupuncture on rates of pregnancy and live birth among women undergoing in vitro fertilisation: systematic review and meta-analysis

Eric Manheimer,    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2265327/

 Conclusions Current preliminary evidence suggests that acupuncture given with embryo transfer improves rates of pregnancy and live birth among women undergoing in vitro fertilization

BMJ. 2008 Mar 8; 336(7643): 545–549

שיטות הטיפול:

 דיקור סיני - טיפול עתיק יומין העושה שימוש במחטים דקות וסטריליות על מנת "להפעיל" נקודות לאורך מסלולים אנרגטיים בגוף. הדיקור מסייע לקידום תהליכים טבעיים בגוף האישה, ביניהם – הקלה על תסמינים וכאב במהלך ההיריון, וכן סיוע בהפגת מתח וחרדה. הטיפול מותאם אישית לכל אישה בהתאם לתשאול ובדיקה.

 רפלקסולוגיה - טיפול המתבסס על לחיצות ועיסוי עדין של כפות הרגליים. המילה רפלקסולוגיה נגזרת מהמילה "REFLECTION" שמשמעותה השתקפות. הגוף כולו משתקף בכפות הרגליים וכך מתאפשר הטיפול. טיפול ברפלקסולוגיה מסייע בהפגת כאב, מתח ועייפות ובשיפור החיוניות במהלך ההיריון. 

 שיאצו -טיפול מגע יפני המבוסס על הרפואה הסינית המסורתית. בדומה לדיקור, מטרת הטיפול היא להחזיר לגוף את כוח הריפוי הטבעי שלו, במקרה זה באמצעות לחיצות ומגע בנקודות לאורך מסלולי האנרגיה בגוף ועל פני הגוף כולו.

 נטורופתיה - שיטת טיפול המתבססת על ייעוץ לשינוי הרגלי החיים באמצעות תזונה, שימוש בצמחי מרפא, ויטמינים ומינרלים. מזה אלפי שנים התזונה מהווה נדבך מרכזי בשיטות ריפוי שונות בהתאם לסימפטום שמציגה המטופלת, לצרכיה ולסביבה הטבעית בה היא חיה. כבר לפני למעלה מאלפיים שנה מייחסים להיפוקרטס את האמירה- "יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך".

 ביופידבק - שיטה המאפשרת ללמוד ולהשיג שליטה בתפקודים פיזיולוגיים ורגשיים באמצעות תוכנת מחשב המציגה מדדים כמו: דופק, קצב נשימה וחום גוף בזמן אמת. השיטה מאפשרת הקלה במצבי לחץ וחרדה, ובכך יכולה לסייע בתקופת ההריון. 

 סדנת מיינדפולנס קבוצתית - מיינדפולנס הוא תהליך של הבאת תשומת לב לחוויות המתרחשות בהווה. תרגול מיינדפולנס מסייע להפיג כאב, להתמודד עם חרדות ולהגיע לשקט פנימי בחיי היומיום, באמצעות תרגול של טכניקות להרגעה כמו נשימות, מדיטציה, דמיון מודרך ועוד.

הטבה משמעותית לחברי מכבי זהב ומכבי שלי:

חברי מכבי שלי ומכבי זהב מוזמנים ליהנות מהטבה משמעותית למגוון טיפולי רפואה משלימה של מכבי טבעי, בהתאם לרובד הביטוחי של כל חבר:

מכבי שלי
1. הנחה בגובה של כ- 70% ממחיר מחירון לחברי מכבי, כמפורט במחירון המופיע באתר מכבי טבעי / מכבי 
2. ההנחה היא על 20 טיפולים (כולל ייעוץ רפואי) בכל שנה קלנדרית, לטיפולי הרפואה המשלימה הניתנים במרפאות מכבי טבעי
3. מהטיפול ה-21 ואילך בשנה קלנדרית - תינתן הנחה בגובה של כ-10% ממחיר המחירון (למעט טיפולים שאינם ניתנים במסגרת מכבי זהב)
למצטרפים למכבי שלי קיימת תקופת המתנה של 3 חודשים טרם קבלת ההנחה

מכבי זהב
1. הנחה בגובה של כ- 42% ממחיר מחירון לחברי מכבי, כמפורט במחירון המופיע באתר מכבי טבעי / מכבי
2. ההנחה היא על 20 טיפולים (כולל ייעוץ רפואי) בכל שנה קלנדרית, לטיפולי הרפואה המשלימה המופיעים ברשימת 'מכבי זהב'.
3. מהטיפול ה-21 ואילך בשנה קלנדרית - תינתן הנחה בגובה של כ-10% ממחיר המחירון

לזימון תורים ומידע אישית על זכאות ותורים לחצי כאן